KONTAKT

Urszula Żebrowska-Kacprzak
  • tel.: +48 602 879 117
  • e-mail: urszula.zebrowska@gmail.com

O mnie

Nazywam się Urszula Żebrowska-Kacprzak. Tworzę choreografie, jestem tancerką, instruktorką rekreacji ruchowej i pasjonatką Hiszpanii. Moje wykształcenie ekonomiczne nie kłóci się z artystyczną pasją i zawodem, jakim jest flamenco. Naukę tego tańca rozpoczęłam w roku 1996 u prekursorki ruchu flamenco w Polsce, prawdziwej Artystki, pani Grażyny Adamczyk-Lidtke. Uczyłam się u mistrzów polskich, niemieckich, słowackich i oczywiście hiszpańskich. Uważam, że flamenco może tańczyć każdy, gdyż emocje są uniwersalne, bez względu na narodowość.

Założyłam Tienda Flamenca – pierwszy i największy sklep z akcesoriami do tego tańca. Mogę się również poszczycić wieloletnią i owocną współpracą z najbardziej znanymi polskimi artystami z kręgu flamenco: Kamilem Bartnikiem, Markiem Długoszem, Sławomirem Dolatą, Ireneuszem Foluszem, Robertem Gawronem, Maciejem „Mustafą” Giżejewskim, Damianem Kowalińskim, Andrzejem Lewockim, Marcinem Stiasnym, Albertem Stępniem, Jackiem Pawlikowskim. To kolejność jedynie alfabetyczna, bo każde spotkanie z muzykiem-pasjonatem jest dla mnie cenne i kształcące.

Prowadziłam już warsztaty i lekcje tańca flamenco w Polsce i za granicą, występowałam w Duecie Flamenco, dużej formacji tanecznej Casi Flamenco, a także w zespołach, grających muzykę na żywo, m. in. w swoich autorskich projektach: Tres Flamenkos y Una Chica, Arco Flamenco i Ritmo Emoción. Obecnie koncertuję jako solistka, tancerka i konferansjer w zespole Arco Flamenco i Duecie Flamenco oraz pracuję jako instruktorka warsztatowa.

W pracy naukowej (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) zajmuję się badaniami nad marketingiem w kontekście różnic kulturowych, uczę języka hiszpańskiego oraz prowadzę wykłady o kulturze hiszpańskiej (m. in. na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej w Łodzi i Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia – Inspiracje Flamenco we Wrocławiu).

Dzięki pracy na samodzielnych, nierzadko kierowniczych stanowiskach, od wielu lat stykam się z problemami organizacyjnymi, z różnymi ludźmi i ich potrzebami. Obecnie prowadzę Dolnośląskie Mobilne Centrum Kultury - firmę działającą w obszarze edukacji, kultury i rozrywki. Stale uczę się czegoś nowego i staram się wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów i Współpracowników. To gwarancja z mojej strony, że zorganizuję perfekcyjnie według Państwa potrzeb - każdy występ, spotkanie czy warsztaty.